Ekonomi Haberleri

ROKETSAN Personel Alımı Yapacak

ROKETSAN başvuru şartları neler? Hangi pozisyonlarda alım yapıyor?

2019 yılı itibariyle ROKETSAN’da açık pozisyonlar da belli oldu. ROKETSAN alım şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır?

ROKETSAN’a yapılan başvurular son derece adil ve objektif bir şekilde yapılmaktadır. Personel ihtiyaçlarının belirlenmesi için ise yıllık iş gücü planı yapılarak Yönetim Kurulu onayından geçirilir. Her yılın başında kurumun hangi personellere ihtiyacı olduğu kesin olarak belirlenir.

İş başvurularınız kurumun İnsan Kaynakları havuzunda toplanır. Başvurularınız 2 yıl boyunca havuzda kalır. İş başvuruları seçme ve onay işlemleri ise önceden belirlenen kriterlere göre yapılır.

ROKETSAN Teknisyen ve Mühendis Alımı Yapıyor

ROKETSAN, bünyesine alacağı teknisyenleri değerlendirmek üzere öz geçmiş havuzu oluşturacak. Belirlenen özelliklerde olanlar başvuruda bulunabilir. Mühendislik başvurusu için ise üniversitelerin mühendislik bölümündeki son sınıf öğrencileri için alım yapılacak. Bu ise genel başvuru niteliğinde olacak. Başvuru yaparken gönderilecek ön yazıda çalışmak istenilen bölümlerin de belirtilmesi gereklidir.

Teknisyen İçin Genel Nitelikler

Meslek lisesi elektrik elektronik bölümü kimya teknolojisi bölümü, makine, makine ve resim konstrüksiyon bölümü, torna tesviye bölümü ya da metal İşleri bölümlerinden mezun olmak. Askerlik görevini tamamlamış. 30 yaşından gün almamış. Bitirdiği bölüm alanında mesleki deneyime sahip olan adaylar iş başvurusu gerçekleştirebilir.

Mühendislik başvurusu için ise üniversitelerin mühendislik bölümündeki son sınıf öğrencileri için alım yapılacak. Bu ise genel başvuru niteliğinde olacak. Başvuru yaparken gönderilecek ön yazıda çalışmak istenilen bölümlerin de belirtilmesi gereklidir.

Aday Mühendis İçin Genel Nitelikler

Not ortalaması 4.00 tabanı üzerinden en az 3.00 ortalamaya sahip olmak. Haftada en az 2 yarım gün çalışmaya elverişli bulunmak. İyi derecede İngilizce bilgisi bulunan ve bilgisini TOEFL, IELTS, YDS, vb. sınavları üzerinden belgeleyebilmek. Alanıyla ilgili olarak güçlü teorik bilgisini bulunan. MS Office programlarını iyi şekilde kullanabilen. Ankara’da ikamet edebilecek adaylar ROKETSAN aday mühendis iş ilanına başvurabilir.

ROKETSAN’a Nasıl Başvurulur?

Genel başvurular için ROKETSAN’a çalışmayı düşündüğünüz alanla ilgili ön yazı doldurup verilen ilana başvuru yapabilirsiniz. Kurumun resmi web sitesi üzerinden ilanları görebilirsiniz.

Yapılan başvurular orta ve uzun vadede açılacak olan pozisyonlar değerlendirilmeye alınacak. Niteliklerinize uygun bir pozisyon olduğu zaman sizinle iletişime geçilecektir.

ROKETSAN Personel Alım Kılavuzu: https://ik.roketsan.com.tr/

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir