Ekonomi HaberleriPara Kazanma

PTT, KPSS Şartı Olmadan Personel Alıyor

PTT, KPSS şartı olmadan personel alımı yapıyor. Şartlar neler? Hangi alanlarda personel alımı yapıyor?

PTT, personel alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. KPSS şartı olmadan personel alımı duyurusunun detaylarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

PTT, istihdamı artırmak adına vatandaşlara müjdeyi verdi. PTT, bünyesine alacağı yeni personeller için KPSS şartının olmadığını belirtti. PTT personel alım şartları nedir? Kimler PTT’ye başvurabilir? PTT personel ücreti ne kadar? Merak edilen sorular da ayrıntılarıyla yazımızda bulunuyor.

Kamu alanında istihdam devam ederken bu konuda en büyük destek olan kurumlardan bir tanesi de PTT oldu. Personel alımı yapacak PTT müjdeli haberi verdi. Milyonlarca kişinin merakla beklediği güzel haberi PTT yakın zamanda verdi. 2018 yılının son günlerini yaşadığımız aralık ayı itibariyle PTT personel alımı başvuruları başladı.

PTT Memur Personel Ne Kadar Maaş Alacak?

KPSS şartı alınmadan başvuruları kabul eden ve işe alımları gerçekleştiren PTT, başvurusu kabul edilen adaylara en az 4.500 Türk Lirası maaş verecek.

PTT’ye Başvuru Şartları Nedir?

  • Kamu haklarından mahrum edilmemiş, sağlık problemi bulunmayan, askerlikle ilişiği olmayan ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirebilecek olan,
  • Kamu zararına faaliyette ismi anılmamış olmak, terör örgütleriyle ilişiği bulunmamak,
  • Kamudaki bir görevinden disiplinsizlik ya da emre itaatsizlik gibi nedenlerden dolayı çıkarılmamış olan,
  • Kendisine verilecek görevleri yerine getirebilecek olan, takım çalışmasına yatkın,
  • İletişim becerileri ve muhakeme yeteneği gelişmiş, belirtilen diğer özel niteliklere uygun olmak,
  • Eğitim şartlarını taşımak şeklinde aktarılan şartlara uygun olan adaylar arasından PTT bünyesine KPSS şartsız memur alımları yapılacaktır.

PTT Hangi Alanda Personel Alımı Yapıyor?

KPSS şartı olmadan personel başvurularını kabul eden PTT; sistem mühendisi, net developer, PHP developer, sistem yöneticisi ve network sorumlusu, e-ticaret kategori sorumlusu gibi pozisyonlara yönelik alımlar yapacak.

PTT Personel Başvurusu Nasıl Yapılacak?

PTT personel başvurusu yapmak isteyenler PTT’nin kurumsal web sitesi üzeriden başvurularını yapabilecekler. Personel ilanları özel bir kariyer sitesi üzerinden yayımlandığından dolayı ilana yönelik başvuru süreçleri bu adres üzerinden yapılacak. Adaylar başvuru yapabilmek için üyeliklerinin olması gerekiyor. Başvuru yapmak için ücretsiz olarak üye profili oluşturabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir