Ekonomi Haberleri

KOBİ’lere 20 Milyar Destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ Değer Kredisi tanıtım programında açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 13 bankanın desteğiyle 20 milyar liralık KOBİ Değer Kredisi destek paketinin faaliyete geçtiğini açıkladı.

Bakan Albayrak, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen KOBİ Değer Kredisi tanıtım programında yer aldı. Albayrak, son 3-4 ayda yaşanılan süreç ve bunun sonuçları, dengeleme sürecinin adım adım devam ettiğinin göstergesi olduğunu ifade etti. Son yıl yani 2018 hedefleri değerlendirilirken enflasyon, kur, faiz ve CDS primlerinden sağlanan iyileşme ile 2018 yılı hedeflerinin tutturulduğu gözlendi. Bu da 2019 için umut oldu.

13 bankanın katılımıyla KOBİ Değer Kredisi destek paketi, işletmelere finansman desteği sağlayacak. İmalat ve ihracatçılar başta olmak üzere yıllık sağladığı ciro 25 milyon liranın altında olan KOBİ’lere uygun şartlarda finansman sağlanacak. Toplam 20 milyar lira olan bu paket, diğer sektörlere 500 bin lira kredi verecek. KOBİ Değer Kredisi 6 ay geri ödemesiz ve aylık %1.54 faizle ödenecek.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Devletin işine akıl sır ermiyor. Bir yandan destek verirken diğer yandan üretilmek istenen ürünlere engel konuyor, yahut üretimi yasak. Üreticilerin yolu tam anlamıyla açılmalı, aksi halde bir anlamı kalmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir