Para Kazanma

Bitwalking İle Yürüyerek Para Kazanmak

İçinde bulunduğumuz zamanın teknoloji çağı olduğundan hiç kuşku yok. Teknoloji geliştikçe gelişiyor, bu gelişme en fazla internet ve internetin kullanıldığı mecralar, yani bilgisayar, tablet ve akıllı telefon konusunda oldu. Bu aletlerin bu kadar gelişmesi elbette yeni istek ve ihtiyaçlar doğurdu. Bu aletler ile para kazanmak için fırsatlar da gün geçtikçe artmaya başladı. Bu yazımızda ise size yürüdüğünüz adım başına size para ödeyecek, cüzdanınızı dolduracak bir uygulamadan bahsedeceğiz: Bitwalking.

Bitwalking

Bitwalking uygulamasının işleyişini duyunca belki şaşırıp inanmayacaksınız, fazla basit gelecek size. Çünkü uygulamanın ana teması sadece yürümek. Siz yürüdükçe para kazanıyorsunuz, hepsi bu. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı açarak yürümeye başlıyorsunuz. Ve attığınız adım başına para alıyorsunuz. Şimdi bu uygulamanın detaylarını biraz açalım:

Bitwalking uygulaması size yürüdüğünüz adım başına para kazandıran bir telefon uygulamasıdır, bir mobil uygulamadır. Bu uygulama sayesinde hesaplandığı zaman yaklaşık olarak 8 kilometre yol yürüdüğünüz takdirde 1 dolar kazanırsınız. İş yerine, eve, markete, yaya olarak gideceğiniz her yere normal şartlarda zaten gideceksiniz, giderken neden para kazanmayasınız ki? Bilwalking uygulaması bize bu şekilde kat edeceğimiz mesafeler için yürümek dışında hiçbir çaba harcatmadan ek gelir kazandıran bir fırsat. Mesleği yürümek üzerine olan kişiler veya düzenli yürüyüş yapanlar ve hatta iş yerine, okula yürüyerek gidip gelen kişiler için daha fazla para demek. Bu uygulama sayesinde para kazanmak oldukça basit ve kolay. Sizden istenen tek şey telefonunuza bitwalking uygulamasını indirip yürümeye başlamanız. Bu uygulama sayesinde kazandığınız sanal para gerçek para çevrilebilir ve normal şekilde harcanabilir.

Gerçek paraya çevirmek için Bitwalking üzerinden kazandığınız parayı sanal döviz büroları sayesinde paraya çevirebiliyorsunuz. Tabi parayı direkt olarak internetten yaptığınız alışverişlerde harcayabilirsiniz. Hatta bu uygulamanın kullanılmaya başlamasından sonra bazı ayakkabı markaları ayakkabı alışverişlerinde Bitwalking parasını gerçek para olarak kabul edeceğini açıkladı. Yani müşteriler bu uygulama üzerinden kazandıkları para her ne kadarsa o kadarlık bir indirim olarak veya o kadarlık resmi bir ödeme olarak kullanabilecek. Bunu açıklayalım, şu demek oluyor: uygulama üzerinden yürüye yürüye 50 dolar kazandınız diyelim.

Bitwalking parası kabul eden sevdiğiniz bir mağazaya giderek 50 dolara tekabül eden bir ayakkabı seçip o ayakkabıya hiç para ödemeden sahip olabilirsiniz. Sadece yürüdüğünüz için bir ayakkabı kazanmış olacaksınız. Bu uygulama sayesinde para kazanmak bir yana sağlıklı bir yaşam için de kendinize bir şeyler katmış olacaksınız.

Bitwalking parası hepimizin adına aşina olduğu bitcoin benzeri bir sanal para olarak tanımlanabilir. Bitwalking kazanmanın yolu ise sadece yürümek, yani ne kadar yürürseniz o kadar para biriktirirsiniz. Sanal cüzdanını doldurmak isteyenlerin sık sık yürüyüşe çıkması gerekiyor. Cep telefonunuza yüklediğiniz bu uygulama telefonun sahibinin adımlarını sayarak attığı adım sayısına göre para kazandırıyor. Şu an yaklaşık 8 kilometrede, yani bu 10 bin adıma tekabül ediyor, 1 dolar kazandırıyor.

Ana finansörleri Japonya’da bulunan bu proje için yine bir Japon elektronik şirketi telefonlardan bağımsız bir şekilde çalışabilmesi için bir bileklik üretmeye başlıyor. Bileklik de kişilerin adımlarını sayarak kaç sanal para kazanıldığını söyleyecek.

Bitwalking insanların yürümeye ve harekete teşvik edilmesi için bir yöntem olarak düşünülüyor. Projenin hedefi sağlık ve spor firmaları ile ortak hareket edilerek projenin büyümesini sağlamak. Ayrıca bu uygulama sayesinde fakirliğin yaygın olduğu ülkelerde kullanımı sayesinde büyük bir fark yaratılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir